KABLE ELEKTROENERGETYCZNE 110 kV

Eneconsulting oferuje kable elektroenergetyczne produkcji Hengtong Optic-Electric Co. Ltd. dla wszystkich rodzajów napięć, w tym kable wysokich napięć 110 i 220 kV,

Hengtong Optic-Electric Co. Ltd.  jest jednym z liderów na świecie w produkcji kabli podmorskich. Oferujemy ponadto kable górnicze oraz specjalne według wymagań klientów. Najwyższa na świecie wieża do produkcji kabli WN oraz najnowocześniejszy park technologiczny firm Nokia, Troester oraz Hipo wraz z wykwalifikowanym międzynarodowym personelem, pozwoliły na wykonanie z sukcesem instalacji zrealizowanych na 4 kontynentach (w Azji, Europie, Ameryce Południowej i Afryce).

Produkowane kable elektroenergetyczne WN mają certyfikaty KEMA.

Na przełomie roku 2020/2021 firma Hengtong Optic-Electric Co. Ltd., będzie dostawca kabla 220 kV do nowobudowanej stacji elektroenergetycznej w Polsce (dostawa całego systemu kablowego).

 

Obecnie, szczególnie w obszarach zurbanizowanych, coraz częściej wykorzystuje się przesył energii przy użyciu kabli wysokich napięć o izolacji XLPE. Posiada on doskonałe właściwości izolacyjne i mechaniczne co umożliwia zastosowanie kabla w szerszym zakresie temperatur.


Podstawowe korzyści z zastosowania kabli WN o izolacji z XLPE:

• mała ingerencja w środowisko
• min. wpływ na awarie w przypadku zmiennych warunków pogodowych
• niska wartość pola magnetycznego
• niskie straty elektryczne

 

Oferowane są kompleksowe systemy kablowe (osprzęt kablowy renomowanych firm światowych) wraz z systemem ciągłego monitoringu temperatury kabla w obszarze żyły powrotnej kabla. Maksymalny przekrój żyły roboczej wynosi 3500 mm2 (dla drutów Milikena), oraz 3000 mm2 (dla drutów okrągłych). Stosowane są rozwiązania blokujące penetrację wzdłużną i poprzeczną wnikania wody do kabla (water-blocking).
Hengtong Optic-Electric Co. Ltd produkuje kable WN w zakresie napięcia dla kabli ziemnych od 35 do 1200 kV, a dla kabli podwodnych od 35 do 1000 kV.